Strefa saun

STREFA SAUN

Czynne:
Pon.-Pt. 14:00-22:00
Sob. -Niedz. cały dzień

ŁAŹNIA PAROWA RZYMSKA

Łaźnia parowa rzymska wyposażona jest w generator pary wodnej. Jej ściany, podłoga i ławy wyłożone są płytkami ceramicznymi.

Kąpiel w łaźni rzymskiej odbywa się w temperaturze od 43ºC do 48ºC, przy wilgotności względnej 100%. Czas kąpieli ok. 20 minut.

Kąpiele w łaźniach rzymskich mają zbawienne znaczenie zdrowotne: powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i mocniejsze ukrwienie mięśni, rozszerzenie dróg oddechowych np. dzięki zastosowaniu olejków eterycznych. Gorąca para ma również zbawienne działanie przy chorobach i dolegliwościach reumatycznych.

SAUNA FIŃSKA

Sauna sucha, zwana też fińską lub staroszwedzką umożliwia kąpiele w temperaturze od 80ºC do 100ºC, przy wilgotności 5-10%. Wyposażona jest w piec; ławki, oparcia, osłony i podgłówki wykonane z wysokiej klasy drewna egzotycznego.

Sauna sucha jest niezrównanym doświadczeniem – w równym stopniu oczyszcza duszę i ciało. Kąpiel w suchym powietrzu daje uczucie odprężenia i wypoczynku, uodparnia organizm i pomaga usunąć toksyny ze skóry. Zaleca się kąpiel w saunie polegającą na przebywaniu na przemian w wysokiej i niskiej temperaturze. Im wyższa jest temperatura w saunie, tym pobyt w niej powinien być krótszy, a ochładzanie dłuższe.

KABINA NATRYSKOWA Z WIADREM BOSMANA

Sprawdza się, gdy po pobycie w saunie lub łaźni chcemy szybko schłodzić ciało silnym strumieniem wody. Strumień wody działa pobudzająco i orzeźwiająco, dzięki czemu może być również świetnym początkiem lub zakończeniem dnia 

https://plywalniaslupca.pl/wp-content/uploads/2020/07/IMG_78f06-kopia.jpg
Słupca, ul. Stefana Batorego 3
plywalnia@mosirslupca.pl
500-025-055

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2020. All Rights Reserved

Skip to content